Pod koniec roku na rynku zadebiutuje nowy Aston Martin DBS z silnikiem V12, w związku z czym firma chce godnie pożegnać model obecnej generacji, który jest oferowany w sprzedaży od 2007 Jahr.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że powstanie specjalna, „końcowa” edycja tego modelu nazwana „Ultimate Edition”. Do sprzedaży wejdzie tylko 100 Stücke, z czego 30 trafi na rynek w Stanach Zjednoczonych. Samochód nie otrzyma wzmocnionego silnika, ani zmodyfikowanego zawieszenia. Zmiany będą raczej kosmetyczne – nowy lakier nadwozia, specjalne akcenty wykończeniowe wewnątrz oraz duże obręcze aluminiowe.

Dwumiejscowy DBS obecnej generacji napędzany jest 510-konnym silnikiem, który zapewnia przyspieszenie od 0 tun 100 km / h in 4,3 sekundy oraz prędkość maksymalną 305 kmh. Jest to pierwszy seryjny model Astona Martina, w którym zastosowano ceramiczne hamulce. Są one o 12,5 kg lżejsze od konwencjonalnych tarcz hamulcowych i nieporównywalnie bardziej od nich wydajne.

To jednak nie wszystko, co wyróżnia ten model. Aston Martin DBS zadebiutował na dużym ekranie w filmie Casino Royale, w którym pobił rekord Guinnessa w największej ilości obrotów wykonanych w samochodzie. Adam Kirley, kaskader prowadzący samochód, zdołał obrócić auto aż siedem razy, dzięki czemu już teraz zapisał się w historii najbardziej niebezpiecznych wyczynów kaskaderskich.

URSPRUNG: Car&Driver, Informationen Mototarget.pl