W związku ze strategicznym przeglądem programów sportów motorowych i działań marketingowych Chevroleta, podjęto decyzję o zakończeniu udziału Chevroleta w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych WTCC z końcem sezonu 2012.

W ciągu ośmiu lat realizacji programu WTCC, Chevrolet wywalczył dwa tytuły Mistrza Świata w klasyfikacji kierowców i producentów (2010-2011), a także aż 59 zwycięstw w wyścigach. Przez trzy kolejne lata zespół Chevroleta potwierdzał duże możliwości bestsellerowego modelu Cruze na torze, pokonując największych konkurentów.

Niniejsza informacja jest ogłoszona w środku sezonu, aby umożliwić kierowcom Chevroleta oraz partnerskiemu zespołowi RML zaplanowanie działań na przyszłość.

Zespół WTCC Chevroleta prowadzi obecnie w klasyfikacji kierowców i konstruktorów, dążąc do zdobycia dwóch kolejnych tytułów Mistrza Świata w tym sezonie.

Chevrolet będzie nadal obecny w globalnych sportach motorowych w innych seriach wyścigowych, w tym w wyścigach IndyCar i serii GT.

CYTATY

Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe: „W oparciu o strategiczną weryfikację programu sportów motorowych i działań marketingowych Chevroleta, podjęliśmy decyzję o rezygnacji z udziału w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych pod koniec sezonu 2012, aby skupić nasze wysiłki na działaniach w innych obszarach. Jesteśmy dumni ze zdobycia dwóch podwójnych tytułów Mistrza Świata oraz 59 zwycięstw w wyścigach na przestrzeni ośmiu lat. Mistrzostwa WTCC były doskonałą okazją do zaprezentowania marki Chevrolet w Europie oraz na innych rynkach całego świata. Chevrolet i RML planują zakończenie udziału w zawodach w wielkim stylu, zapewniając sobie trzeci z rzędu tytuł Mistrza Świata w klasyfikacji kierowców i konstruktorów.

Kierowcy Chevroleta, Yvan Muller, Rob Huff i Alain Menu, ukończyli zmagania w sezonie 2011 na odpowiednio pierwszym, drugim i trzecim miejscu, co jest wynikiem, jakiego nie osiągnął żaden inny zespół w przeszłości. W obecnym sezonie 2012 nasi kierowcy kolejny raz zajmują trzy czołowe miejsca w ogólnej klasyfikacji. Yvan, Rob i Alain są jednak kimś więcej, niż tylko znakomitymi kierowcami. Są doskonałymi ambasadorami marki Chevrolet, wskrzeszającymi ducha rywalizacji Louisa Chevroleta w każdym wyścigu”.

Eric Nève, manager Chevrolet Motorsport: „Ta decyzja wywołuje mieszane uczucia. To była dla nas wspaniała przygoda, poczynając od startu w pierwszym sezonie, aż po zdobycie dwóch tytułów Mistrza Świata. Jesteśmy bardzo dumni z odniesionych sukcesów, łącznie z wywalczeniem pierwszych dla GM tytułów Mistrza Świata FIA, i tym samym chcielibyśmy podziękować organizatorom WTCC, zespołowi RML, naszym kierowcom i fanom. Teraz naszym celem jest zdobycie trzeciego podwójnego tytułu Mistrza Świata dla Chevroleta”.

Ray Mallock, dyrektor zarządzający, RML: „Wszyscy w zespole RML są dumni z wielu tytułów mistrza, które zdobyliśmy wraz z Chevroletem w WTCC. Chciałbym podziękować Ericowi, Chevroletowi oraz koncernowi General Motors za to partnerstwo. W ciągu ostatnich ośmiu lat odegraliśmy kluczową rolę w promowaniu i budowaniu wizerunku marki Chevrolet na całym świecie, natomiast sukces tego programu był również znakomitą platformą do globalnej promocji RML. Pracujemy dla kilku dużych koncernów motoryzacyjnych, wspierając ich programy sportów motorowych i działania marketingowe związane z samochodami seryjnymi. Stale rozszerzamy naszą ofertę, dzięki czemu otrzymujemy obecnie więcej propozycji współpracy ze strony klientów, niż kiedykolwiek wcześniej. Walczymy o zwycięstwo we wszystkich kategoriach, w których uczestniczymy, więc cały zespół RML ma obecnie jeden cel – zdobyć tytuł Mistrza Świata WTCC 2012 w klasyfikacji kierowców i konstruktorów”.

Źródło: Chevrolet, informacja Mototarget.pl