Juho Hänninen i Mikko Markkula w swojej Fabii Super 2000 mają duże szanse na zwycięstwo podczas rajdu na portugalskiej wyspie Madera.

Zespół ŠKODA Motorsport tuż przed rozpoczęciem siódmej rundy Mistrzostw Europy jest na bardzo dobrej pozycji. Po triumfie w trzech ostatnich etapach, Hänninen & Markkula, prowadzący Fabię Super 2000, mogą odnieść kolejne zwycięstwo podczas rajdu po portugalskich trasach na wyspie Madera. “Trzy zwycięstwa podczas eliminacji do Mistrzostw Europy dodały nam dużo pewności siebie. Oczywiście chcemy kontynuować nasze sukcesy i walczyć o kolejne podium” – mówi Juho Hänninen przed rozpoczęciem nadchodzącego rajdu.

“Asfaltowe trasy na wyspie Madera są piękne, ale bardzo trudne. To jedne z bardziej gładkich nawierzchni jakie znam. Większość zakrętów należy do odcinków trudnych technicznie, ponieważ pokonując je, kierowca nie widzi co jest za rogiem. Musimy się dobrze przygotować do tego rajdu, ale już teraz nie możemy się go doczekać” – dodaje fiński kierowca.

Rajd „Rali Vinho da Madeira” składa się z 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 250 km. ŠKODA Motorsport ostatni raz wystąpiła na portugalskiej wyspie Madera cztery lata temu, kiedy to ŠKODA Fabia Super 2000s zdominowała imprezę i odniosła wielki sukces.

Źródło:Skoda