Trwają wakacje. Na polskich drogach pojawiło się więcej motocyklistów. Dlatego policjanci Biura Ruchu Drogowego KGP apelują do kierowców jednośladów o ostrożność w trakcie podróżowania i ostrzegają, że za popełnione wykroczenia nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Trwają wakacje. Na polskich drogach pojawiło się zdecydowanie więcej miłośników jednośladów, którzy na urlop wybierają się motocyklem. Nic dziwnego – jak podkreślają fani motorów, jazda nimi przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jest nieporównywalna do innych środków transportu. Większość motocyklistów poruszających się po naszych drogach to osoby odpowiedzialne i przede wszystkim myślące oraz dbające o przestrzeganie prawa. Niestety, zdarzają się wśród nich czarne owce, które brawurę i ostrą jazdę stawiają przed rozwagą.

Dlatego policjanci Biura Ruchu Drogowego KGP apelują o zachowanie rozwagi i przypominają, że motocykliści, którzy nie dostosowują się do przepisów ruchu drogowego muszą liczyć się z karą. I nie będzie tu żadnej taryfy ulgowej. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, funkcjonariusze będą nakładać mandaty, które bez wątpienia nie będą należały do najprzyjemniejszych pamiątek wakacyjnych.

W 2010 roku motocykliści uczestniczyli w 2 392 wypadkach (w 2009 – 2576) , w tym z ich winy zaistniało 990 wypadków (1151), zginęły w nich 152 osoby (194), a 1 051 osób doznało obrażeń ciała (1228).

kj

video na stronie www.policja.pl

K. Jakubowski, M. Szałajski/ KGP

źródło : Policja.pl