Tegoroczny, 20. z rzędu sponsoring ŠKODY podczas Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie, został odnotowany w Księdze Rekordów Guinessa, jako najdłuższa w historii współpraca w zakresie sponsoringu sportowego.Na przestrzeni tych lat, samochody marki ŠKODA podczas obsługi mistrzostw pokonały ponad 5 milionów kilometrów – to tak, jakby okrążyły kulę ziemską 125 razy.

“Każdego roku Międzynarodowe Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie (IIHF Ice Hockey World Championships) wzbudzają zainteresowanie wśród kibiców z całego świata. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że ŠKODA, jako główny sponsor jest częścią tej wielkiej fascynacji i z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników wśród fanów tego sportu,” powiedział Jürgen Stackmann, członek zarządu ŠKODY odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Horst Lichtner, sekretarz generalny mistrzostw IIHF dodał: “20 lat współpracy i doświadczeń nauczyły nas, że możemy polegać na ŠKODZIE. Nasi goście znają i doceniają niezawodność i komfort, jaki oferują samochody tej marki. Dla nas szczególnie ważny jest również fakt, że nasza współpraca trwa już tyle lat”. ŠKODA na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które rozegrane zostaną w Finlandii i Szwecji między 4-20 maja br. dostarczy 45 Superbów Combi, które stanowić będą oficjalną flotę mistrzostw.

Wcześniej, już w dniach 15-21 kwietnia w Krynicy Zdrój odbędą się Mistrzostwa Świata Dywizji IB, w których o awans do zaplecza elity, czyli Dywizji IA, będą walczyli Polacy. SKODA AUTO POLSKA również dostarcza 10 samochodów, które będą stanowiły oficjalną flotę mistrzostw.

Źródło: Skoda