W związku z otwarciem listy zgłoszeń do tegorocznych Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto „Kia Lotos Race” dla zawodników starszych niż 29 lat, organizator zdecydował o przedłużeniu terminu rejestracji uczestników.Lista zgłoszeń do mistrzostw zamknięta zostanie w nowym terminie – 23 marca 2012 r. Do tego czasu mogą rejestrować się wszyscy chętni do startu w jedynej, markowej serii wyścigów samochodowych w naszym kraju.

Kia Picanto Race na salonie samochodowym we Frankfurcie Kia Picanto Race na salonie samochodowym we Frankfurcie Kia Picanto Race na salonie samochodowym we Frankfurcie Kia Picanto Race na salonie samochodowym we Frankfurcie Kia Picanto Race na salonie samochodowym we Frankfurcie

Sezon Kia Lotos Race rozpocznie się w pierwszy weekend maja, podwójną rundą na torze EurospeedwayLausitz w Niemczech. Cały kalendarz cyklu składa się z sześciu takich eliminacji, które zamknie we wrześniu wizyta na torze Automotodrom Brno w Czechach. Wyłoniony wówczas zwycięzca serii zdobędzie tytuł Wyścigowego Mistrza Polski Kia Picanto i zostanie m.in. posiadaczem samochodu Kia Picanto w limitowanej edycji.

Kalendarz Kia Lotos Race

Lausitzring (Niemcy) 4-6.05.2012
Red Bull Ring (Austria) 18-20.05.2012
Poznań (Polska) 29.06 – 01.07.2012
Slovakiaring (Słowacja) 17-19.08.2012
Poznań (Polska) 31.08 – 02.09.2012
Brno (Czechy) 21-23.09.2012

Zainteresowani udziałem w mistrzostwach wszelkie informacje na temat form zakupu samochodów, przystąpienia do zawodów i warunków znajdą na www.kialotosrace.pl. Na stronie internetowej w ciągu najbliższych dni opublikowane także zostaną zatwierdzone przez PZM regulaminy: zawodów i techniczny oraz obowiązkowy schemat oklejenia wyścigówek.

Samochód z pełnym wyposażeniem sportowym sprzedawany jest zawodnikom w preferencyjnej cenie 39 900 zł.
Kia Lotos Race jest kontynuacją organizowanego od 2006 do 2010 roku przez Kia Motors Polska markowego serialu wyścigowego. Partnerem strategicznym projektu jest Lotos Oil, a znaczącego wsparcia udzielają także Santander Consumer Bank oraz grupa PZU.

Wyścigowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto realizowane we współpracy z PZM przewidziane są na najbliższe 3 lata.

Źródło: Kia, Informacja: Cartesting.pl