Elektro SUV - so in einer Nussschale können Sie ein konzeptionelles Modell von Nissan Terrano beschreiben, welches auf dem Pariser Autosalon vorgestellt werden.

Nissan TeRRA został zaprojektowany jako funkcjonalny pojazd dla kierowców, którzy eksploatują auto w różnych warunkach drogowych. W tym celu koncept wyposażono w innowacyjny napęd elektryczny na cztery koła zasilany z ogniw paliwowych.

Jak to działa? Koła przednie są napędzane elektrycznie, podobnie jak w dostępnym na rynku Nissanie Leaf. Z kolei w obydwu kołach tylnych, których napęd włącza się w razie potrzeby, zastosowano wbudowane silniki elektryczne oparte na prototypach pochodzących z koncepcyjnego Pivo. Pod maską znalazł się natomiast zespół ogniw paliwowychpłaski, kompaktowy moduł oferujący gęstość mocy na poziomie 2,5 kW/l.

Was ist interessant, z uwagi na brak wału napędowego czy półosi, w kabinie ani w podwoziu nie ma tunelu, który musiałby osłaniać te podzespoły. Dzięki temu zarówno podłoga w przedziale pasażerskim, jak i podwozie są idealnie płaskie.

TeRRA jest wyłącznie koncepcyjnym samochodem, ale sygnalizuje gotowość Nissana do uruchomienia masowej produkcji pojazdów z ogniwami paliwowymi.

URSPRUNG: Nissan, Informationen Mototarget.pl