Bydgoscy policjanci zatrzymali samochodowych włamywaczy. Przestępcy okradli blisko 40 pojazdów. Dwójka z zatrzymanych już wczoraj usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem. O losie trzeciego z mężczyzn zdecyduje dzisiaj prokurator. Włamywaczom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komisariatu w Fordonie od pewnego czasu zbierali informacje o osobach podejrzewanych o włamania do samochodów. Jedna z nich w poniedziałek doprowadziła funkcjonariuszy do mieszkania 26-latka. W lokalu policjanci, podczas przeszukania, znaleźli niektóre ze skradzionych przedmiotów. Pracujący nad sprawą mundurowi ustalili, że włamywacze działali w trójkę. Jeszcze tego dnia zatrzymano 22- i 25-latka.

Przestępczy proceder bydgoszczan trwał ponad rok. Włamywacze z samochodów kradli radioodtwarzacze, cb-radia, nawigacje oraz inne pozostawione we wnętrzach wartościowe przedmioty. Mężczyźni okradli blisko 40 pojazdów zaparkowanych na terenie bydgoskiego Fordonu.

Dwójka z zatrzymanych już wczoraj usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem. O losie trzeciego z mężczyzn zdecyduje dzisiaj prokurator. Włamywaczom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:  Policja.pl (KWP w Bydgoszczy / mg)