ŠKODA bietet aufeinanderfolgenden erfolgreichen Rallye. Juho Hänninen und Mikko Markkula sicherte sich den Titel des Europameisters 2012.

ŠKODA Motorsport Team, dzięki zdobywanej sukcesywnie przewadze punktowej, zapewnił sobie Mistrzostwo Europy w 2012 roku na dwa rajdy przed zakończeniem klasyfikacji. Jest to jeden z powodów, dla którego podczas odbywającego się w dniach 28-30 września Rajdu Polski, za kierownicą Fabii Super 2000 zobaczymy nowego, utalentowanego kierowcę, Esapekkę Lappi.

Hänninen i Markkula wygrali cztery wydarzenia tegorocznych Mistrzostw Europy, triumfując w Chorwacji, Belgii, Turcji i Czechach. Sukces zespołu to tym samym pierwszy mistrzowski tytuł Europy ŠKODY Fabii Super 2000. DARÜBER, Juho Hänninen stał się pierwszym kierowcą na świecie, który zwyciężył w Rajdach IRC (2010), SWRC (2011) oraz w Mistrzostwach Europy.

W związku z wcześniejszym zapewnieniem sobie zwycięstwa, Zespół ŠKODY zadecydował, że na mazurskich trasach Rajdu Polski, Juho Hänninena zastąpi 21-letni Esapekka Lappi.

„Obserwowałem Esapekkę już od dłuższego czasu i jestem przekonany, że to nowy rajdowy talent. Zdecydowaliśmy się dać mu szansę podczas jednych z tegorocznych rajdów odbywających się na szutrze, czyli jego ulubionej nawierzchni” – mówi Michal Hrabánek, szef ŠKODA Motorsport.

„Występ w zespole fabrycznym to marzenie każdego kierowcy. Chociaż jest to tylko jednorazowy start, traktuje go jako kolejny krok w mojej karierze. ŠKODA, wraz ze swoim modelem Fabia Super 2000, osiągnęła już bardzo wiele. Ich hoffe,, że podczas Rajdu Polski zdołam zaprezentować się z najlepszej strony”mówi Esapekka Lappi.

URSPRUNG: Skoda