Jari-Matti Latvala ma kłopoty z przyzwyczajeniem się do nowej Fiesty WRC, a jego wypadki powodują zawieszenie testów przez Forda.

Latvala rozbił Fiestę WRC podczas testów w Portugalii. To nie pierwsza taka sytuacja, która przydarzyła się fińskiemu kierowcy. Poprzedni wypadek zaliczył w Szwecji, przez co zespół nie mógł wystartować w Rajdzie Arctic Rally.

Do wypadku Latvali doszło późnym wieczorem. Samochód Fina zaliczył kilka kozłów, a jego stan nie pozwalał na kontynuowanie testów. Rozbita Fiesta została wysłana do M-Sportu, natomiast nowy model jest już w drodze do Portugalii. Gdy nowy Ford zostanie dostarczony, stery przejmie Mikko Hirvonen. Latvala będzie miał okazję poprawić się w poniedziałek, kiedy to otrzyma jeszcze jeden dzień testów. Tymczasem kierowca udał się do domu, aby odpocząć.

Nowa Fiesta WRC ma krótszy rozstaw osi niż poprzedni model, przez co samochód jest nieco trudniejszy w prowadzeniu. Zdaniem Malcolma Wilsona, Latvala ma z tym problem i zajmie mu trochę czasu przyzwyczajenie się do tego. Wilson dodał również: „Niestety Jari rozbił się na jednym z ostatnich przejazdów planowanych na tę noc. Ściągamy nowy samochód dla Mikko, a Jari Matti powróci jeszcze na jeden dzień jazd. Obaj kierowcy będą mieli po dwa dni jazd tak, jak zaplanowaliśmy przed Meksykiem. Wypadek nie zakłóci planów testowych Forda.”

Źródło: WRC, informacja Mototarget.pl