Zaplanowany na przyszły weekend Rajd Azorów rozpocznie sezon Intercontinental Rally Challenge (IRC) 2012. Po najbardziej udanym sezonie w całej swojej 111-letniej historii, ambicje ŠKODY na 2012 rok są bardzo duże: zdobyć tytuł mistrza w kategorii producentów już po raz trzeci z rzędu.

Podczas pierwszego rajdu w sezonie, na linii startu stanie pięć Fabii Super 2000. Największym faworytem do zajęcia pierwszego miejsca jest ubiegłoroczny mistrz SWRC, Juho Hänninen i aktualny mistrz IRC, Andreas Mikkelsen. Tegoroczna seria IRC obejmować będzie łącznie 13 rajdów.

Michal Hrabánek, szef ŠKODA Motorsport powiedział: “Naszym celem na rozpoczynający się właśnie sezon jest powtórka ubiegłorocznego sukcesu i zdobycie mistrzostwa w kategorii producentów. Spodziewamy się, że do osiągnięcia tego celu przyczynią się kierowcy fabrycznej Fabii Super 2000, Juho Hänninen i Jan Kopecký ze ŠKODA Motorsport, a także Andreas Mikkelsen ze ŠKODA UK Motorsport. Jesteśmy też bardzo zadowoleni z faktu, że drużyna ŠKODA AUTO Deutschland w pełni zaangażowała się w projekt Fabia Super 2000, powiększając tym samym rodzinę samochodów marki ŠKODA, które pojawią się na tych niezwykle ważnych mistrzostwach”.

Aktualny mistrz świata w kategorii SWRC, Juho Hänninen nie może doczekać się startu w Rajdzie Azorów: “Ja po prostu uwielbiam to miejsce: sceneria jest niesamowita, no i żwir należy do moich ulubionych nawierzchni. Właściwości trasy też różnią się od tych, z jakimi mamy do czynienia na innych rajdach”.

Największa z Wysp Azorów, Sao Miguel, jest najbardziej odległym spośród wszystkich miejsc, w których zaplanowano tegoroczne rajdy z serii IRC. Rozgrywany w przepięknej scenerii Rajd Azorów podzielono na 14 odcinków specjalnych, o łącznej długości 198 kilometrów. Jednym z najciekawszych jest legendarna trasa wiodąca wzdłuż krawędzi wylanego wulkanu.

Źródło: Skoda